737 469 128
dietetykainsulinka@gmail.com
Instagram

Czy makro się zgadza? Schabowy, ciastka i nutella na diecie?


To ile taki schabowy w panierce ma kalorii? z 500 A to jeszcze piwko dla ochłody. Wliczę w makro. Ile to? 250 No to chodźmy jeszcze na Mcflurry - 340 kcal Dopiję energetyka, jest bez cukru - 0 kcal Wpiszę wszystko w makro. PRZECIEŻ BILANS SIĘ ZGADZA, matematyka nie kłamie, a aplikacja dobrze liczy.

makro w diecie

Niestety, dieta to nie tylko MAKRO. Gdyby tak było, nie istniałaby plaga cukrzycy, problemów z cholesterolem, z insulinoopornością, PCOS, jelitem drażliwym, miażdżycą,a na świecie umieralność na nowotwory byłaby znacznie mniejsza. DLACZEGO TAK NAPRAWDĘ MAKRO POWINNO MIEĆ DRUGIE ZNACZENIE?

Jedząc kotlet schabowy z frytkami dostarczysz do organizmu nie tylko kalorii, ale również masę tłuszczu nasyconego zamiast porcji witamin, węglowodanów złożonych i dobrej jakości białka.
Jedząc Mcflurry i nutellę być może zmieścisz się w "makro"... Tylko co z tego? Bomba cukru na własne życzenie, żadnych sensownych składników odżywczych. Oczywiście, nie popadajmy w paranoję, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na odstępstwa, ale jeśli Twoja dieta to ciągłe wpisywanie w bilans niezdrowych produktów... to coś jest nie tak.

DIETA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ WPISYWANIE W MAKRO!

Dieta powinna przede wszystkim dostarczysz nam odpowiednią ilość kalorii, abyśmy mieli siłę na wykonywanie codziennych czynności. ALE dieta MUSI dostarczyć nam odpowiednią ilość składników mineralnych, witamin i pierwiastków, tak aby nie doprowadzić do niedoborów w organizmie. Niedobory takich składników prowadzą do trwałych uszczerbkach na zdrowiu, o czym często nie wiemy i co nie zawsze jest diagnozowane.
Spotkałam się już z dietami, do których należy spożywać dodatkowe SUPLEMENTY, HERBATKI, MAGICZNE PIGUŁKI. Diety, w których autorzy rozpisują frytki, tradycyjne schabowe, colę, kebaby. Najgorsze jest to, że niestety wierzymy w taki styl odżywiania. Nie myślimy o tym, że nie zawsze każdemu zależy na naszym zdrowiu czy o tym, że wciskane są nam takie produkty, ze względu na kontrakty i umowy podpisane z wielkimi koncernami i sponsorowane produkty.
JEŚLI TWOJA DIETA, opiera się tylko na wyliczonym MAKRO lub kaloryce, jest uboga w dobre źródła tłuszczów, w odpowiednie źródła węglowodanów, a produkty, które spożywasz mają długi skład pełen cukru i słodzików, zastanów się czy postępujesz rozsądnie.
JEDZĄC schabowego, nutellę, kupne lody i fast food MOŻLIWE JEST, ŻE SCHUDNIESZ I to BEZ większych problemów. Kilogramy spadną z dietą fastfoodową czy zbilansowaną! Ale pomyśl też o swoim zdrowiu, o organizmie i zastanów się zawsze przed rozpoczęciem każdej diety - JAKI WPŁYW będzie ona miała na Twój organizm? Czy za kilka lat nie odbije się to na Twoim zdrowiu?